NATURAMOS

Sindirim Sistemi Düzenleyici

TEKNİK BİLGİ

Tanım

Sacharomyces cerevisiae’den elde edilen MOS ve Beta glukanlar sayesinde bağırsak sağlığını ve Kanatlı performansını arttırmak amacı ile üretilen bir prebiyotiktir.

İçeriği

%100 Sacharomyces cerevisiae’den elde dedilmiş Mannan oligosakkarit(MOS) ve beta glukanları içermektedir.

Avantajları

Hücre duvarındaki MOS’leri yalnızca bazı faydalı bakteriler enerji kaynağı olarak kullanabilir. Buna karşın Salmonella ve E.Coli gibi patojenler, MOS’ leri sindiremezler ve besin kaynağı olarak tutundukları MOS’ler ile birlikte sindirim kanalından atılırlar bu sayede bağırsaklardaki patojenlerin atılımına katkı sağlarlar.

MOS’ler laktobasil ve Bifidobakteri gibi yararlı bakteriler tarafından karbonhidrat kaynağı olarak kullanılır. Hızlı çoğalan bu yararlı baktariler patojenlerin bağırsak villilerine bağlanmasını engelleyerek rekabete dayalı dışlama etkisi gösterirler. Ayrıca Lactobasiller ve bifidobacteriler çoğaldıkça laktik asit ve butirik asit üretirler. Böylece dolaylı olarak bağırsak ph’sını düşürerek patojenlerin yaşama şansını düşürür.

Beta Glukanlar bağışıklığı uyarıcı etkiye sahiptir. Ayrıca başta T2, Okra, Don gibi toksinler olmak üzere, tüm toksinleri yüksek düzeyde bağlama gücüne sahiptir.

Galaktozamin bulundurması sebebiyle Eimerialara karşı koruma sağlar. Galaktozamin Eimeriaların üzerini kaplayarak bağırsağa tutunmasını engeller.

Kullanım şekli

Ton yeme 0,5-2 kg kullanılır.


                   NATURAMOS